T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / ÇARŞAMBA - Yıldıray Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve demokrasi zaferinin öğrencilerimize en güzel şekilde aktarılması amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği” düzenlendi.

Tem

ÖSYM üniversite tercihleri 18-26.07.2017 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Haz

2016 - 2017 Eğitim - Öğretim yılı sonu itibariyle hayata atılacak öğrencilerimize mezuniyet töreni düzenlendi. Öğrencilerimize Yıldıray Çınar MTAL ailesi olarak bundan sonraki hayatlarında başarılar ve mutluluklar dileriz. Hayat hep yüzünüze gülsün hep iyi insanlarla karşılaştırsın... Sizleri özleyeceğiz...

May

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MÜNASEBETİYLE GEZİ KULÜBÜ SAMSUN´A GEZİ DÜZENLEMİŞTİR. MÜZELERİ GEZEN VE İL TÖRENİNE KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZ ANLAMLI BİR GÜN GEÇİRMİŞTİR.

May

ÖĞRENCİLERİMİZLE HAYATA DAİR SOHBET EDEN YAZAR KENAN KOÇ, ONLARA KİTAPLARINI HEDİYE ETMİŞTİR. KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

May

GEZİ KULÜBÜ ÖĞRETMENLERİNDEN MURAT ŞAHİN"İN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU TRABZON GEZİSİNE BU SENE DE İLGİ FAZLAYDI. TRABZONUN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ ÖĞRENMELERİNE FIRSAT TANIYAN GEZİ KULÜBÜNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

YARIŞMADA; OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN ADALET 10/A SINIFI ÖĞRENCİSİ NEVİN ÖZTÜRK KIZLAR KATEGORİSİNDE İLÇE BİRİNCİSİ, 9/E SINIFINDAN EMRE BAŞ ERKEKLER KATEGORİSİNDE İLÇE 3. OLARAK OKULUMUZU TEMSİL ETMİŞLERDİR. KEENDİLERİNİ TEBRİK EDER, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

OKULUMUZ EDEBİYAT ÖĞRETMENİ SENİHA UÇAK VE ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU BU SENE İKİNCİSİ DÜZENLENEN ESKİMEYEN MISRALAR ŞİİR DİNLETİSİ GİTAR VE SAZ EŞLİĞİNDEKİ ŞİİR ŞÖLENİ HAFIZALARDA GÜZEL ANILAR BIRAKTI. EMEĞİ GEÇEN TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

OKULUMUZUN BAHÇESİNE BİSİKLET PARK YERİ YAPILMIŞTIR

May

İŞ- KUR EĞİTİM SORUMLUSU TARAFINDAN 12. SINIFLARIMIZA YÖNELİK İŞ ARAMA, İŞ ARARKEN İŞ-KUROAN YARARLANMA, ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA V.B. İŞKUR FAALİYETLERİ KONULARINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI.

May

KÜTÜPHANECİLİK KULÜBÜ  ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZLE BAHÇEDE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENİLDİ. ETKİNLİĞE KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÇAY İKRAMI YAPILDI.

May

OKULUMUZ GEZİ KULUBÜ DANIŞMAN ÖĞRETMENİ MURAT ŞAHİN LİDERLİĞİNDE 06/05/2017 CUMARTESİ GÜNÜ AMASYA İLİMİZE GEZİ DÜZENLENDİ.

May

05/05/2017 CUMA GÜNÜ BAYRAK TÖRENİNDE SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLERE KATILAN, BAŞARI GÖSTEREN 37 ÖĞRENCİMİZE BAŞARI BELGESİ VE HEDİYELERİ VERİLDİ. ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

Nis

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Samsun Maarif Hareketi 13. Grup olarak Çarşamba Tarihi köprüde "Kitaptan Köprüler Kuruyoruz" etkinliğine katılındı.